DH408100
Dream Drill General 5xD w/ Coolant - DIN6537
SKU: DH408100
Availability:
Canada : 4 In stock
OTHER : 0 Out of stock
Price:
Barcode : DH408100
Lead Time (in days) : 112
Size : 10.0 x 10 x 61 x 103 5xD
Products specifications
Size/Dimension 10.0 x 10 x 61 x 103 5xD
Drilling Dia (Metric) .3937 in
Shank Diameter 10 mm
Overall Length 103 mm
Material Carbide
Series DH408
Drilling Depth 5xD
Point Angle 140DEG
Coolant Hole Y
Drilling Diameter (Inch) 10.0 mm