SEMD98015100 - 1.5 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD98015100E
Price:
Barcode : SEMD98015100,SEMD98015100E
Size : 1.5(R.75) x 6 x 4 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 1.5(R.75) x 6 x 4 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 1.5 mm
Radius R.75
Shank Diameter 6 mm
Length of Cut 4 mm
Overall Length 100 mm