SEMD98120090 - 12 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD98120090E
Price:
Barcode : SEMD98120090,SEMD98120090E
Size : 12.0(R6.0) x 12 x 18 x 90 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 12.0(R6.0) x 12 x 18 x 90 2F 30DEG
Cutting Diameter 12.0 mm
Radius R6.0
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 18 mm
Overall Length 90 mm