SEMD98120100 - 12 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD98120100E
Availability:
Canada : 42 In stock
OTHER : 25 In stock
Price:
Barcode : SEMD98120100,SEMD98120100E
Lead Time (in days) : 120
Size : 12.0(R6.0) x 12 x 18 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 12.0(R6.0) x 12 x 18 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 12.0 mm
Radius R6.0
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 18 mm
Overall Length 100 mm