SEMD98120150 - 12 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD98120150E
Price:
Barcode : SEMD98120150,SEMD98120150E
Size : 12.0(R6.0) x 12 x 22 x 150 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 12.0(R6.0) x 12 x 22 x 150 2F 30DEG
Cutting Diameter 12.0 mm
Radius R6.0
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 22 mm
Overall Length 150 mm