SEMD98130 - 13 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD98130E
Price:
Barcode : SEMD98130,SEMD98130E
Size : 13.0(R6.5) x 12 x 24 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 13.0(R6.5) x 12 x 24 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 13.0 mm
Radius R6.5
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 24 mm
Overall Length 100 mm