SEMD98160200 - 16 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD98160200E
Availability:
Canada : 0 Out of stock
OTHER : 34 In stock
Price:
Barcode : SEMD98160200,SEMD98160200E
Size : 16.0(R8.0) x 16 x 30 x 200 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 16.0(R8.0) x 16 x 30 x 200 2F 30DEG
Cutting Diameter 16.0 mm
Radius R8.0
Shank Diameter 16 mm
Length of Cut 30 mm
Overall Length 200 mm