SEMD98180 - 18 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD98180E
Availability:
Canada : 0 Out of stock
OTHER : 9 In stock
Price:
Barcode : SEMD98180,SEMD98180E
Size : 18.0(R9.0) x 16 x 34 x 150 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 18.0(R9.0) x 16 x 34 x 150 2F 30DEG
Cutting Diameter 18.0 mm
Radius R9.0
Shank Diameter 16 mm
Length of Cut 34 mm
Overall Length 150 mm