SEMD98250 - 25 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD98250E
Price:
Barcode : SEMD98250,SEMD98250E
Size : 25.0(R12.5) x 25 x 50 x 180 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 25.0(R12.5) x 25 x 50 x 180 2F 30DEG
Cutting Diameter 25.0 mm
Radius R12.5
Shank Diameter 25 mm
Length of Cut 50 mm
Overall Length 180 mm