SEMD9910005 - 10 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD9910005E
Price:
Barcode : SEMD9910005,SEMD9910005E
Size : 10.0(R.5) x 10 x 25 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 10.0(R.5) x 10 x 25 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 10.0 mm
Radius R.5
Shank Diameter 10 mm
Length of Cut 25 mm
Overall Length 100 mm