SEMD9910010150 - 10 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD9910010150E
Price:
Barcode : SEMD9910010150,SEMD9910010150E
Size : 10.0(R1.0) x 10 x 25 x 150 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 10.0(R1.0) x 10 x 25 x 150 2F 30DEG
Cutting Diameter 10.0 mm
Radius R1.0
Shank Diameter 10 mm
Length of Cut 25 mm
Overall Length 150 mm