SEMD9910020 - 10 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD9910020E
Price:
Barcode : SEMD9910020,SEMD9910020E
Size : 10.0(R2.0) x 10 x 25 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 10.0(R2.0) x 10 x 25 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 10.0 mm
Radius R2.0
Shank Diameter 10 mm
Length of Cut 25 mm
Overall Length 100 mm