SEMD9911003 - 11 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD9911003E
Price:
Barcode : SEMD9911003,SEMD9911003E
Size : 11.0(R.3) x 12 x 25 x 110 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 11.0(R.3) x 12 x 25 x 110 2F 30DEG
Cutting Diameter 11.0 mm
Radius R.3
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 25 mm
Overall Length 110 mm