SEMD9912002 - 12 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEMD9912002E
Price:
Barcode : SEMD9912002,SEMD9912002E
Size : 12.0(R.2) x 12 x 30 x 110 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 12.0(R.2) x 12 x 30 x 110 2F 30DEG
Cutting Diameter 12.0 mm
Radius R.2
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 30 mm
Overall Length 110 mm