SEME0106005130 - 6 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME0106005130E
Price:
Barcode : SEME0106005130,SEME0106005130E
Size : 6.0(R.5) x 6 x 15 x 130 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 6.0(R.5) x 6 x 15 x 130 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 6.0 mm
Radius R.5
Shank Diameter 6 mm
Length of Cut 15 mm
Overall Length 130 mm