SEME0106010110 - 6 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME0106010110E
Price:
Barcode : SEME0106010110,SEME0106010110E
Size : 6.0(R1.0) x 6 x 15 x 110 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 6.0(R1.0) x 6 x 15 x 110 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 6.0 mm
Radius R1.0
Shank Diameter 6 mm
Length of Cut 15 mm
Overall Length 110 mm