SEME0108005120 - 8 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME0108005120E
Price:
Barcode : SEME0108005120,SEME0108005120E
Size : 8.0(R.5) x 8 x 20 x 120 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 8.0(R.5) x 8 x 20 x 120 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 8.0 mm
Radius R.5
Shank Diameter 8 mm
Length of Cut 20 mm
Overall Length 120 mm