SEME0110003075 - 10 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME0110003075E
Price:
Barcode : SEME0110003075,SEME0110003075E
Size : 10.0(R.3) x 10 x 25 x 75 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 10.0(R.3) x 10 x 25 x 75 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 10.0 mm
Radius R.3
Shank Diameter 10 mm
Length of Cut 25 mm
Overall Length 75 mm