SEME0110005130 - 10 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME0110005130E
Price:
Barcode : SEME0110005130,SEME0110005130E
Size : 10.0(R.5) x 10 x 25 x 130 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 10.0(R.5) x 10 x 25 x 130 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 10.0 mm
Radius R.5
Shank Diameter 10 mm
Length of Cut 25 mm
Overall Length 130 mm