SEME35115 - 11.5 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME35115E
Price:
Barcode : SEME35115,SEME35115E
Size : 11.5 x 12 x 30 x 80 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 11.5 x 12 x 30 x 80 2F 30DEG
Cutting Diameter 11.5 mm
Radius Square
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 30 mm
Overall Length 80 mm