SEME35120 - 12 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME35120E
Price:
Barcode : SEME35120,SEME35120E
Size : 12.0 x 12 x 30 x 80 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 12.0 x 12 x 30 x 80 2F 30DEG
Cutting Diameter 12.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 30 mm
Overall Length 80 mm