SEME35130 - 13 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME35130E
Price:
Barcode : SEME35130,SEME35130E
Size : 13.0 x 12 x 35 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 13.0 x 12 x 35 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 13.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 35 mm
Overall Length 100 mm