SEME3514014S - 14 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME3514014SE
Price:
Barcode : SEME3514014S,SEME3514014SE
Size : 14.0 x 14 x 35 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 14.0 x 14 x 35 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 14.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 14 mm
Length of Cut 35 mm
Overall Length 100 mm