SEME35150 - 15 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME35150E
Price:
Barcode : SEME35150,SEME35150E
Size : 15.0 x 16 x 38 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 15.0 x 16 x 38 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 15.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 16 mm
Length of Cut 38 mm
Overall Length 100 mm