SEME35160 - 16 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME35160E
Price:
Barcode : SEME35160,SEME35160E
Size : 16.0 x 16 x 40 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 16.0 x 16 x 40 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 16.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 16 mm
Length of Cut 40 mm
Overall Length 100 mm