SEME35170 - 17 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME35170E
Price:
Barcode : SEME35170,SEME35170E
Size : 17.0 x 16 x 42 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 17.0 x 16 x 42 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 17.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 16 mm
Length of Cut 42 mm
Overall Length 100 mm