SEME35180 - 18 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME35180E
Price:
Barcode : SEME35180,SEME35180E
Size : 18.0 x 16 x 45 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 18.0 x 16 x 45 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 18.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 16 mm
Length of Cut 45 mm
Overall Length 100 mm