SEME35210 - 21 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME35210E
Price:
Barcode : SEME35210,SEME35210E
Size : 21.0 x 20 x 45 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 21.0 x 20 x 45 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 21.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 20 mm
Length of Cut 45 mm
Overall Length 100 mm