SEME35220 - 22 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME35220E
Price:
Barcode : SEME35220,SEME35220E
Size : 22.0 x 20 x 45 x 100 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 22.0 x 20 x 45 x 100 2F 30DEG
Cutting Diameter 22.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 20 mm
Length of Cut 45 mm
Overall Length 100 mm