SEME35240 - 24 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME35240E
Price:
Barcode : SEME35240,SEME35240E
Size : 24.0 x 25 x 50 x 120 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 24.0 x 25 x 50 x 120 2F 30DEG
Cutting Diameter 24.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 25 mm
Length of Cut 50 mm
Overall Length 120 mm