SEME36170 - 17 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME36170E
Availability:
Canada : 10 In stock
OTHER : 0 Out of stock
Price:
Barcode : SEME36170,SEME36170E
Lead Time (in days) : 120
Size : 17 x 16 x 42 x 100 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 17 x 16 x 42 x 100 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 17.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 16 mm
Length of Cut 42 mm
Overall Length 100 mm