SEME36180 - 18 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME36180E
Price:
Barcode : SEME36180,SEME36180E
Size : 18 x 16 x 45 x 100 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 18 x 16 x 45 x 100 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 18.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 16 mm
Length of Cut 45 mm
Overall Length 100 mm