SEME3618018S - 18 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME3618018SE
Price:
Barcode : SEME3618018S,SEME3618018SE
Size : 18 x 18 x 45 x 100 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 18 x 18 x 45 x 100 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 18.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 18 mm
Length of Cut 45 mm
Overall Length 100 mm