SEME36200 - 20 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME36200E
Price:
Barcode : SEME36200,SEME36200E
Size : 20.0 x 20 x 45 x 100 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 20.0 x 20 x 45 x 100 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 20.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 20 mm
Length of Cut 45 mm
Overall Length 100 mm