SEME36220 - 22 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME36220E
Price:
Barcode : SEME36220,SEME36220E
Size : 22.0 x 20 x 45 x 100 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 22.0 x 20 x 45 x 100 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 22.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 20 mm
Length of Cut 45 mm
Overall Length 100 mm