SEME36230 - 23 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME36230E
Price:
Barcode : SEME36230,SEME36230E
Size : 23.0 x 25 x 50 x 120 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 23.0 x 25 x 50 x 120 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 23.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 25 mm
Length of Cut 50 mm
Overall Length 120 mm