SEME60100 - 10 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME60100E
Availability:
Canada : 8 In stock
OTHER : 0 Out of stock
Price:
Barcode : SEME60100,SEME60100E
Lead Time (in days) : 120
Size : 10.0(R5.0) x 10 x 10 x 100 4F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 10.0(R5.0) x 10 x 10 x 100 4F 30DEG
Cutting Diameter 10.0 mm
Radius R5.0
Shank Diameter 10 mm
Length of Cut 10 mm
Overall Length 100 mm