SEME60120 - 12 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME60120E
Price:
Barcode : SEME60120,SEME60120E
Lead Time (in days) : 120
Size : 12.0(R6.0) x 12 x 12 x 110 4F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 12.0(R6.0) x 12 x 12 x 110 4F 30DEG
Cutting Diameter 12.0 mm
Radius R6.0
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 12 mm
Overall Length 110 mm