SEME6410015 - 10 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME6410015E
Price:
Barcode : SEME6410015,SEME6410015E
Size : 10.0(R1.5) x 10 x 15(30) x 75 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 10.0(R1.5) x 10 x 15(30) x 75 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 10.0 mm
Radius R1.5
Shank Diameter 10 mm
Length of Cut 15 mm
Length below Shank 30 mm
Overall Length 75 mm