SEME6412002 - 12 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME6412002E
Price:
Barcode : SEME6412002,SEME6412002E
Size : 12.0(R.2) x 12 x 18(32) x 80 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 12.0(R.2) x 12 x 18(32) x 80 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 12.0 mm
Radius R.2
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 18 mm
Length below Shank 32 mm
Overall Length 80 mm