SEME6412010110 - 12 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME6412010110E
Price:
Barcode : SEME6412010110,SEME6412010110E
Size : 12.0(R1.0) x 12 x 30(50) x 110 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 12.0(R1.0) x 12 x 30(50) x 110 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 12.0 mm
Radius R1.0
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 30 mm
Length below Shank 50 mm
Overall Length 110 mm