SEME6420010 - 20 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME6420010E
Price:
Barcode : SEME6420010,SEME6420010E
Size : 20.0(R1.0) x 20 x 25(40) x 100 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 20.0(R1.0) x 20 x 25(40) x 100 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 20.0 mm
Radius R1.0
Shank Diameter 20 mm
Length of Cut 25 mm
Length below Shank 40 mm
Overall Length 100 mm