SEME6420010150 - 20 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME6420010150E
Price:
Barcode : SEME6420010150,SEME6420010150E
Size : 20.0(R1.0) x 20 x 40(55) x 150 4F 27/30DEG
Products specifications
Size/Dimension 20.0(R1.0) x 20 x 40(55) x 150 4F 27/30DEG
Cutting Diameter 20.0 mm
Radius R1.0
Shank Diameter 20 mm
Length of Cut 40 mm
Length below Shank 55 mm
Overall Length 150 mm