SEME7010060200 - 10 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME7010060200E
Price:
Barcode : SEME7010060200,SEME7010060200E
Size : 10.0 x 10 x 60 x 200 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 10.0 x 10 x 60 x 200 2F 30DEG
Cutting Diameter 10.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 10 mm
Length of Cut 60 mm
Overall Length 200 mm