SEME7012045 - 12 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME7012045E
Price:
Barcode : SEME7012045,SEME7012045E
Size : 12.0 x 12 x 45 x 130 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 12.0 x 12 x 45 x 130 2F 30DEG
Cutting Diameter 12.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 45 mm
Overall Length 130 mm