SEME7012060 - 12 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME7012060E
Price:
Barcode : SEME7012060,SEME7012060E
Size : 12.0 x 12 x 60 x 110 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 12.0 x 12 x 60 x 110 2F 30DEG
Cutting Diameter 12.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 12 mm
Length of Cut 60 mm
Overall Length 110 mm