SEME7014060 - 14 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME7014060E
Price:
Barcode : SEME7014060,SEME7014060E
Size : 14.0 x 16 x 60 x 150 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 14.0 x 16 x 60 x 150 2F 30DEG
Cutting Diameter 14.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 16 mm
Length of Cut 60 mm
Overall Length 150 mm