SEME70160110 - 16 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME70160110E
Price:
Barcode : SEME70160110,SEME70160110E
Size : 16.0 x 16 x 110 x 200 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 16.0 x 16 x 110 x 200 2F 30DEG
Cutting Diameter 16.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 16 mm
Length of Cut 110 mm
Overall Length 200 mm