SEME7020090 - 20 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME7020090E
Price:
Barcode : SEME7020090,SEME7020090E
Size : 20.0 x 20 x 90 x 150 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 20.0 x 20 x 90 x 150 2F 30DEG
Cutting Diameter 20.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 20 mm
Length of Cut 90 mm
Overall Length 150 mm