SEME70220110 - 22 mm
High Speed Cutting for Pre-Hardened Steels up to HRc55
SKU: SEME70220110E
Price:
Barcode : SEME70220110,SEME70220110E
Size : 22.0 x 20 x 110 x 200 2F 30DEG
Products specifications
Size/Dimension 22.0 x 20 x 110 x 200 2F 30DEG
Cutting Diameter 22.0 mm
Radius Square
Shank Diameter 20 mm
Length of Cut 110 mm
Overall Length 200 mm